Poutní místo Rokole

Kromě zříceniny hradu Frymburk ukrývá blízké okolí Nového Hrádku v Orlických horách i krásné poutní místo Rokole, které je zařazeno mezi světová mariánská poutní místa. Archaický název pro rokli ukrývá na okraji lesa u obce Bohdašín kapli, loretu, kostelík a poutní studánku se zázračným pramenem.

Rokole je vhodným cílem pro všechny, kteří hledají malebné místo, ze kterého na vás dýchne opravdová pohoda a klid. Při návštěvě neopomeňte návštěvu vnitřních prostor barokní kaple, kde visí obraz Panny Marie Rokolské a krytý ochoz dřevěné lorety, ve které jsou umístěny obrazy sedmi bolestí Panny Marie. Hojně navštěvované poutní místo dalo na počátku 20.století vzniknout také pseudogotickému kostelíku.

Největším lákadlem pro návštěvníky je však studánka, která podle legend uzdravila slepého synka zdejšího lesníka. Údajně vytryskla na místě, kde se Panna Marie zjevila malému děvčátku ztracenému ve zdejších hlubokých lesích a vyvedla ji ven. Voda ze studánky se pravidelně testuje, a proto se nemusíte bát ji ochutnat.

 

Místo se nachází asi kilometr od Nového Hrádku na půli cesty mezi Olešnicí v Orlických horách a Novým Městem nad Metují. Z Olešnice sem po turistických trasách dojdete za 2,5 hodiny, nachodíte při tom 8,3 kilometru.

Vzdálenost od:

  • Apartmánů Olešnice: 8 km
  • Apartmánů Hrádek: 2 km
  • Chalupa Rzy: 4 km

Kde najdete

Možnosti ubytování

Areál Hartman je součástí krásné přírody Orlických hor s horskými loukami, hlubokými lesy a potůčky schovanými v kapradí. Jsou zde lesní paseky s borůvčím a s brusinkami. Naleznete zde božský klid s minimem turistů, žulové balvany s lišejníky přímo u apartmánů. Ideální místo pro odpočinek z ruchu měst. Najdete tu místa, kde na svých toulkách nepotkáte živou duši. Meditace spojená s houbařením, běhání ve volné přírodě, cyklistika. V zimě potom výlety na běžkách, anebo se můžete prohánět na sjezdovkách přímo u apartmánů. Areál je mimo dohlednou civilizaci, ale přesto přijedete až k apartmánům a do vesničky Olešnice je to pět minut chůze. Olešnice v Orlických horách má mizivou kriminalitu, nebudete obtěžováni nepřizpůsobivými občany, opilci a hlukem civilizace. Orlické hory jsou zapomenutým rájem. Ubytováni budete ve výšce 650m n.m. Luxus, který jinde nenajdete. Na vrchu sjezdovky je budována 26m vysoká rozhledna, kde najdete fantastický výhled na Krkonoše, Hradecko a Orlické hory.

Nově vybudované apartmánové domky nabízí soukromí a skvělou polohu přímo u sjezdovky. V každém apartmánu je vybavená kuchyňka, koupelna, obývací pokoj, ložnice a terasa. WiFi připojení a vlastní parkoviště.

Pro ubytované hosty v apartmánech je k dispozici v budově Ski areálu (200 m od apartmánů) velká společenská místnost se sociálním zázemím a dětským koutkem (vyobrazení v sekci restaurace). Můžete využít pingpongového stolu, velkoplošné televize, venkovního ohniště, případně dalších her. Bezplatné zapůjčení grilu. Možnost zapůjčení horských kol.