Rozhledna Olešnice

Okolí Olešnice nabízí mnoho turistických cílů s krásnými výhledy do okolní přírody. Co by kamenem dohodil leží jeden, který si jistě oblíbí všichni milovníci výšek. Na Feistově kopci, tyčícím se do úctyhodné výšky 711 metrů nad mořem, byla totiž v červenci 2020 slavnostně otevřena nová rozhledna.

Sedmipatrová stavba s osmiúhelníkovým půdorysem nabízí nádherné výhledy na Olešnici, hřebeny Orlických hor, Náchodsko i polské Stolové hory. Do nejvyššího patra, které je postaveno téměř 30 metrů nad zemí, se dostanete po ocelovém schodišti.Rozhlednu můžete navštívit od jara do podzimu, z bezpečnostních důvodů je uzavřena pouze v zimním období (od listopadu do března).

Kolem nové rozhledny vede také naučná geologická stezka, na které se pokocháte jedinečnými útvary, které zde utvořily zvětralé žulové balvany. Do tajů geomorfologie vás zasvětí 9 informačních tabulí, které jsou kolem stezky rozmístěny.Geologické putování můžete zakončit v blízké restauraci, kde přes letní prázdniny kromě dobrého jídla a pití najdete také prostorpro sportovní aktivity a dětský koutek pro děti.

Cesta na vrchol Feistova kopce vám zabere příjemnou čtvrthodinu lesní cestou. Zpět do Olešnice to můžete vzít okružní cestou přes Panský vrch a Čihalku. Na tuto trasu si však nazujte vhodnější obuv, při nepříznivém počasí může být pořádně rozbahněná.

Vzdálenost od:

  • Apartmánů Olešnice: 0,1 km
  • Apartmánů Hrádek: 10 km
  • Chalupa Rzy: 5 km

Kde najdete

Možnosti ubytování

Areál Hartman je součástí krásné přírody Orlických hor s horskými loukami, hlubokými lesy a potůčky schovanými v kapradí. Jsou zde lesní paseky s borůvčím a s brusinkami. Naleznete zde božský klid s minimem turistů, žulové balvany s lišejníky přímo u apartmánů. Ideální místo pro odpočinek z ruchu měst. Najdete tu místa, kde na svých toulkách nepotkáte živou duši. Meditace spojená s houbařením, běhání ve volné přírodě, cyklistika. V zimě potom výlety na běžkách, anebo se můžete prohánět na sjezdovkách přímo u apartmánů. Areál je mimo dohlednou civilizaci, ale přesto přijedete až k apartmánům a do vesničky Olešnice je to pět minut chůze. Olešnice v Orlických horách má mizivou kriminalitu, nebudete obtěžováni nepřizpůsobivými občany, opilci a hlukem civilizace. Orlické hory jsou zapomenutým rájem. Ubytováni budete ve výšce 650m n.m. Luxus, který jinde nenajdete. Na vrchu sjezdovky je budována 26m vysoká rozhledna, kde najdete fantastický výhled na Krkonoše, Hradecko a Orlické hory.

Nově vybudované apartmánové domky nabízí soukromí a skvělou polohu přímo u sjezdovky. V každém apartmánu je vybavená kuchyňka, koupelna, obývací pokoj, ložnice a terasa. WiFi připojení a vlastní parkoviště.

Pro ubytované hosty v apartmánech je k dispozici v budově Ski areálu (200 m od apartmánů) velká společenská místnost se sociálním zázemím a dětským koutkem (vyobrazení v sekci restaurace). Můžete využít pingpongového stolu, velkoplošné televize, venkovního ohniště, případně dalších her. Bezplatné zapůjčení grilu. Možnost zapůjčení horských kol.