Kostel svatého Jana Křtitele

Římskokatolický kostel svatého Jana Křtitelev obci Slavoňov,od Olešnice v Orlických horách vzdálené 10 kilometrů, určitě stojí za návštěvu. Stavba z dubových, jedlových a smrkových kmenů z 16. století stojí na základech původního gotického kostela sv. Martina ze 14. století, který vyhořel během husitských válek. Jeho součástí je roubená márnice a zvonice, zachovala se také křtitelnice a kazatelna.

Všechna místa si můžete prohlédnout i zevnitř. Za zmínku stojí hlavně nádherné lidové barokní malby v interiéru z počátku 16. století. Pokud máte o prohlídku zájem, stačí zazvonit na sousední faru. Stavba zařazená mezi národní kulturní památky stále plní svůj původní účel – konají se zde pravidelné bohoslužby, svatby, pohřby i křtiny.

V okolí kostelíku stojí několik zachovalých roubenek, které ve vás utuží atmosféru typické podhorské vesničky. Po kultuře za zábavou – v obci Slavoňov leží také hospoda U Bětky proslavená výbornou českou kuchyní po celém kraji.

 

Výlet do Slavoňova můžete propojit také s návštěvou známého mariánského poutního místa Rokole nebo nedaleké zříceniny hradu Frymburk u Nového Hrádku.

Vzdálenost od:

  • Apartmánů Olešnice: 11 km
  • Apartmánů Hrádek: 5 km
  • Chalupa Rzy: 7 km

Kde najdete Kostel svatého Jana Křtitele

Možnosti ubytování

Areál Hartman je součástí krásné přírody Orlických hor s horskými loukami, hlubokými lesy a potůčky schovanými v kapradí. Jsou zde lesní paseky s borůvčím a s brusinkami. Naleznete zde božský klid s minimem turistů, žulové balvany s lišejníky přímo u apartmánů. Ideální místo pro odpočinek z ruchu měst. Najdete tu místa, kde na svých toulkách nepotkáte živou duši. Meditace spojená s houbařením, běhání ve volné přírodě, cyklistika. V zimě potom výlety na běžkách, anebo se můžete prohánět na sjezdovkách přímo u apartmánů. Areál je mimo dohlednou civilizaci, ale přesto přijedete až k apartmánům a do vesničky Olešnice je to pět minut chůze. Olešnice v Orlických horách má mizivou kriminalitu, nebudete obtěžováni nepřizpůsobivými občany, opilci a hlukem civilizace. Orlické hory jsou zapomenutým rájem. Ubytováni budete ve výšce 650m n.m. Luxus, který jinde nenajdete. Na vrchu sjezdovky je budována 26m vysoká rozhledna, kde najdete fantastický výhled na Krkonoše, Hradecko a Orlické hory.

Nově vybudované apartmánové domky nabízí soukromí a skvělou polohu přímo u sjezdovky. V každém apartmánu je vybavená kuchyňka, koupelna, obývací pokoj, ložnice a terasa. WiFi připojení a vlastní parkoviště.

Pro ubytované hosty v apartmánech je k dispozici v budově Ski areálu (200 m od apartmánů) velká společenská místnost se sociálním zázemím a dětským koutkem (vyobrazení v sekci restaurace). Můžete využít pingpongového stolu, velkoplošné televize, venkovního ohniště, případně dalších her. Bezplatné zapůjčení grilu. Možnost zapůjčení horských kol.