Panský Vrch

Panský vrch nebo také Panská góra, jak kopci přezdívají naši severovýchodní sousedé, je menší vrchol pod Vrchmezím v Orlických horách, který dosahuje výšky 772 metrů nad mořem. Z Olešnice vám chytré telefony naměří trasu 2,4 kilometru přes Feistův kopec.I když přímo na vrchol nevede žádná oficiální turistická stezka, vyžít můžete tzv. Hraniční cestu, která vede podél státní hranice s Polskem.

A bude to stát za to. Tohle zapomenuté místo na česko-polských hranicích vás nadchne kouzelnou atmosférou a dechberoucími výhledy. Hranice prochází přímo středem hřebenu, na některých místech trčí z trávy pozůstatky plotu, který nás kdysi odděloval od Polska. Na české straně hřebenu se rozprostírají horské louky a výhledy na Vrchmezí. Polskou stranu obklopují lesy, ale při hezkém počasí lze zahlédnout vysílač nad městem Kudowa-Zdrój nebo Stolové hory.

Výlet na Panský vrch můžete spojit s výšlapem na Vrchmezí, třetí nejvyšší horu Orlických hor, nebo návštěvou rozhledny na Feistově kopci. A jedna zajímavost na závěr: Když půjdete po červené turistické trase z Olešnice na Vrchmezí, uvidíte na svahu Panského vrchu stromořadí ve tvaru hvězdy.

Vzdálenost od:

  • Apartmánů Olešnice: 2 km
  • Apartmánů Hrádek: 10 km
  • Chalupa Rzy: 6 km

Kde najdete

Možnosti ubytování

Areál Hartman je součástí krásné přírody Orlických hor s horskými loukami, hlubokými lesy a potůčky schovanými v kapradí. Jsou zde lesní paseky s borůvčím a s brusinkami. Naleznete zde božský klid s minimem turistů, žulové balvany s lišejníky přímo u apartmánů. Ideální místo pro odpočinek z ruchu měst. Najdete tu místa, kde na svých toulkách nepotkáte živou duši. Meditace spojená s houbařením, běhání ve volné přírodě, cyklistika. V zimě potom výlety na běžkách, anebo se můžete prohánět na sjezdovkách přímo u apartmánů. Areál je mimo dohlednou civilizaci, ale přesto přijedete až k apartmánům a do vesničky Olešnice je to pět minut chůze. Olešnice v Orlických horách má mizivou kriminalitu, nebudete obtěžováni nepřizpůsobivými občany, opilci a hlukem civilizace. Orlické hory jsou zapomenutým rájem. Ubytováni budete ve výšce 650m n.m. Luxus, který jinde nenajdete. Na vrchu sjezdovky je budována 26m vysoká rozhledna, kde najdete fantastický výhled na Krkonoše, Hradecko a Orlické hory.

Nově vybudované apartmánové domky nabízí soukromí a skvělou polohu přímo u sjezdovky. V každém apartmánu je vybavená kuchyňka, koupelna, obývací pokoj, ložnice a terasa. WiFi připojení a vlastní parkoviště.

Pro ubytované hosty v apartmánech je k dispozici v budově Ski areálu (200 m od apartmánů) velká společenská místnost se sociálním zázemím a dětským koutkem (vyobrazení v sekci restaurace). Můžete využít pingpongového stolu, velkoplošné televize, venkovního ohniště, případně dalších her. Bezplatné zapůjčení grilu. Možnost zapůjčení horských kol.